Brány

Branou označujeme mechanická zařízení, která jsou namontována u plotů a slouží k soukromých nebo veřejných pozemků, domů nebo zahrad.. Brány také jednoduše řeší kontrolu vjezdů a vstupů

Brány rozdělujeme podle konstrukce a využití

  • Samonosné posuvné brány a posuvné brány po kolejnici se otevírají posunem do strany mimo vozovku.
  • Křídlové brány otevírají svá jednotlivá křídla do vozovky.
  • Vjezdové brány dále rozdělujeme dle četnosti otevírání na privátní a průmyslové brány.

 

Samonosné posuvné brány
Samonosné brány se otevírají do strany mimo vjezd, nejčastěji podél oplocení. Samonosná brána je nesená cca 10cm nad vozovkou na speciálním nosném profilu, který je ukotven mimo průjezdnou část vozovky pomocí dvou nosných vozíků.

 

Tento téměř bezúdržbový způsob konstrukce Vás zbaví běžných starostí s úklidem nečistot, jako je led, sníh a podoně.

 

Samonosné brány vyrábíme individuálně dle přání zákazníka a dle stavebního otvoru z uzavřených tenkostěnných, které je možno na přání zákazníka osadit různými dekoračními prvky, výplněmi nebo povrchově upravit. Brány lze ovládat ručně (vedení je brány zajištěno pomocí kuličkových ložisek) nebo pohonem.  

 

Důležité upozornění:
Pro posuvné samonosné brány je vždy nutno v dostatečném předstihu upřesnit potřebnou stavební připravenost.

 

Posuvné kolejnicové brány
Brány vyrábíme z uzavřených tenkostěnných profilů. Ve spod brány jsou namontována krytá pojezdová kolečka na kuličkových ložiskách, po kterých brána na kolejnici ve vozovce jezdí. V horní části brány je aplikováno horní uzavřené vedení, které svým otěrem nepoškozuje povrchovou úpravu brány.

 

Brány vyrábíme individuálně dle přání zákazníka a dle stavebního otvoru z uzavřených tenkostěnných, které je možno na přání zákazníka osadit různými dekoračními prvky, výplněmi nebo povrchově upravit.


Tento typ brány je velice náročný na údržbu, díky hraně koleje v průjezdu, která je vždy viditelná a často koroduje, obzvláště v zimních měsících.

 

Dvoukřídlé brány a jednokřídlé brány

Křídlové brány, jak název napovídá, se skládají ze dvou (či jedndoho) samostatných křídel, která jsou zavěšená na seřizovacích pantech, které jsou umístěné na nosných sloupech. Brány se otevírají do vozovky a tím omezují prostor ve vozovce před či za křídlovou branou.

 

Brány vyrábíme individuálně dle přání zákazníka a dle stavebního otvoru z uzavřených tenkostěnných, které je možno na přání zákazníka osadit různými dekoračními prvky, výplněmi nebo povrchově upravit. Brány lze ovládat ručně nebo pohonem.  

 

Výhodou tohoto řešení je to, že stávající brány lze s vysokou pravděpodobností osadit automatickými pohony.

 

Vstupní a vchodové branky.

Stejně jako brány se branky skládají z jednoho křídla, které je zavěšené na seřizovacích pantech.

Pro pohodlnější ovládání vstupních branek doporučujeme branku osadit elektrickým zámkem, který je ovládán domácím telefonem, videotelefonem, přístupovou digitální klávesnicí či dálkovým ovládáním.

 

Upozornění

V případě použití automatického pohonu nelze křídlové brány ani vstupní branku  ručně otevřít, aretace je provedena automatickým pohonem. V případě výpadku elektrického proudu lze branku přepnout klíčem do stavu nouzového manuálního ovládání . Branku i brány lze poté lehce otevírat a zavírat ručně.

Kontakt

tel: +420 596 317 701
tel: +420 777 246 200
fax: +420 596 317 701
e-mail: info@gvrata.cz
e-mail: obchod@gvrata.cz

SOSNA Group s.r.o.
areál ČSAD a.s.
ul. Bohumínská 1876/2
Karviná - Nové Město
735 06


Zobrazit větší mapu

Proč si vybrat nás ?

  • Tradice
  • Spolehlivost
  • Univerzálnost
  • Regionální firma