GSM klíč

GSM Klíč slouží k ovládání elektrických pohonů bran, závor a vrat mobilním telefonem. Otevírání a zavírání je ZDARMA a je uskutečněno tzv. prozvoněním (zavoláním a zavěšením hovoru) telefonního čísla SIM karty umístěné v zařízení. Autorizace oprávněného uživatele probíhá pomocí seznamu telefonních čísel uložených na SIM kartě v GSM Klíči. GSM Klíč se vyrábí a je distribuován ve dvou verzích GSM Klíč HOME 2 a GSM Klíč PROFI 2.
Verze GSM Klíč HOME 2 je vhodná k použití u rodinného domu a malých firem do 20 uživatelů. Administrace uživatelů a nastavování zařízení se provádí mobilním telefonem za pomocí SMS zpráv.

Verze GSM Klíč PROFI 2 je vhodná pro použití u středních a velkých firem, kancelářských budov, hotelů a penzionů s vyšším pohybem osob (nad 20 uživatelů). Administrace uživatelů a nastavování zařízení se provádí jednak mobilním telefonem nebo za pomocí SW aplikace GSM Klíč ADMIN (aplikace v prostředí Windows).

Případová studie verze HOME
Pan Chytrý bydlí se svojí pětičlennou rodinou v rodinném domě a zakoupil si k otevírání hlavního vjezdu a široké dvougaráže jeden GSM Klíč HOME. Jednotku instaloval v garáži. K pohonům vrat garáže a hlavního vjezdu položil potřebnou kabeláž. V porovnání s instalací běžného dálkového ovládání, u kterého by musel nakoupit dvě přijímací jednotky k pohonu garáže a hlavního vjezdu a tři dvoukanálové ovladače, ušetřil téměř polovinu pořizovacích nákladů.

Případová studie  PROFI
Manažer středně velké společnosti Ing. Bystrý ušetřil svým rozhodnutím zakoupit GSM Klíč PROFI firmě víc než 40.000,- ve srovnání s nákupem klasického ovládání vjezdu (přijímací jednotky a ovladačů). Firemní parkoviště využívají především manažeři, obchodní zástupci a řidiči zásobování, kterých je přes 50. Vzhledem k obvyklé životnosti ovladačů, která je přibližně dva roky, nemusí pan Bystrý zajišťovat výměny a nákup za nefunkční a ztracené ovladače. Dnes může rychle a jednoduše z počítače nebo mobilního telefonu přidat nového zaměstnance, odstranit telefonní číslo ztraceného mobilu nebo dovolit otevírat vjezd pravidelné návštěvě.
 
GSM Klíč - příklady použití

RODINNÝ DŮM S GARÁŽÍ
Pro účely ovládání jedné garáže u rodinného domu je vhodný GSM Klíč HOME se zapojením jednoho výstupu. Pro snadné ovládání doporučujeme nastavit zařízení v provozním módu Průběžné vyhodnocování a nastavit spínací reakce po prvním zazvonění a zavěšení po druhém zazvonění. Při této konfiguraci se začne vjezd otevírat přibližně za 5* sekund od stisku klávesy. Doporučujeme zadat číslo GSM Klíče do telefonu jako zkrácenou volbu stiskem jedné klávesy. Přidání a odebrání uživatele oprávněného otevírat vjezd, se provádí zasláním SMS zprávy.

RODINNÝ DŮM S GARÁŽÍ A BRANOU
Pro účely ovládání dvou vjezdů, například vstupní brány a garáže u rodinného domu, je vhodný GSM Klíč HOME se zapojením dvou výstupů. Zařízení doporučujeme instalovat v garáži nebo jiné části domu, nejlépe v elektrorozvodné skříni, ze které jsou napájeny elektrické pohony. Při ovládání dvou vjezdů jedním GSM Klíčem se Provozní mód nastavuje v závislosti na zvyklostech používání jednotlivých vjezdů uživatelem a podle jeho potřeb. 
V případě, že bude uživatel vždy otevírat oba vjezdy najednou, příp. pouze jeden vjezd zapojený na výstupu č. 1 (vstupní brána), doporučujeme nastavit zařízení do provozního módu Průběžné vyhodnocování. Při tomto nastavení se začne vjezd č. 1 otevírat přibližně za 5* sekund a pokud nebude přerušeno vyzvánění pak vjezd č. 2 přibližně za 9* sekund. Poté bude volání automaticky odmítnuto a ukončeno.
Pokud bude uživatel častěji otevírat jednotlivé vjezdy nezávisle na sobě, pak doporučujeme nastavit zařízení do provozního módu Zpětné vyhodnocení. Při tomto nastavení si uživatel podle počtu zazvonění vybere, zda má být otevřen vjezd č.1 nebo vjezd č.2.

PARKOVÁNÍ V HOTELU, V PENZIONU, V BYTOVÝCH KOMPLEXECH
Pro účely ovládání vjezdů v hotelech a penziónech je vhodný GSM Klíč PROFI. Hosté při příjezdu pouze sdělí číslo mobilního telefonu, který budou při otevírání vjezdu používat. Po jejich odjezdu se číslo odebere z telefonního seznamu na SIM kartě GSM Klíče. Při použití GSM Klíče se vylučuje riziko ztráty nebo poškození zapůjčovaných dálkových ovládání. Verze PROFI umožňuje administraci mobilním telefonem a speciálním softwarem GSM Klíč ADMIN. Software umožňuje snadno a přehledně administrovat několik zařízení najednou a udržet si dokonalý přehled o nastavení a uživatelích jednotlivých vjezdů.

VJEZD DO AREÁLU FIRMY
Pro účely ovládání firemních vjezdů v hotelech a penziónech je vhodný GSM Klíč PROFI. Velmi snadno a rychle můžete i na dálku umožnit vjezd svým obchodním partnerům ať už půjde o jednorázovou návštěvu nebo pravidelná jednání. Při použití software GSM Klíč ADMIN si udržíte dokonalý přehled o nastavení a uživatelích jednotlivých vjezdů.
GSM Klíč k lze použít pro kdekoliv potřebujete spínat a ovládat na dálku elektrické zařízení.
*Uvedené časy jsou přibližné a závisí na funkčnosti sítě využívaného mobilního operátora

 

Kontakt

tel: +420 596 317 701
tel: +420 777 246 200
fax: +420 596 317 701
e-mail: info@gvrata.cz
e-mail: obchod@gvrata.cz

SOSNA Group s.r.o.
areál ČSAD a.s.
ul. Bohumínská 1876/2
Karviná - Nové Město
735 06


Zobrazit větší mapu

Proč si vybrat nás ?

  • Tradice
  • Spolehlivost
  • Univerzálnost
  • Regionální firma