Hliníková okna a dveře

Okna a dveře vyrobená z hliníkových profilů se hodí pro všechny stavby, komerční i soukromé budovy, ale i pro rekonstrukce památkově chráněných objektů.

Hliníková okna a dveře si získaly velkou oblibu pro svůj reprezentativní design, prakticky neomezenou životnost profilů, vynikající pevnost a tvarovou stálost.

K zasklení hliníkových oken a dveří používáme izolační dvojskla nebo izolační trojskla.

Systém Imperial
Hliníková okna a dveřeIMPERIAL je ttříkomorový systém který se hodí pro výrobu venkovních dveří, oken a různých výkladních skříní. Tepelná vložka o šířce až 24 mm použitá v profilech, je vyrobená z polyamidu obohaceného přísadou vícesměrového skelného vlákna a významně zlepšuje mechanickou odolnost vnější a vnitřní komory profilů.
Tepelná vložka je vybavena těsnícím vláknem Coex, které během procesu vypalování práškové lakovaných profilů vytváří spolehlivou paroizolaci a dokonalé utěsnění. Dveřní profily IMPERIAL mají součinitel přestupu tepla UR=2,2÷2,3 W/m2K, což jim dává místo v materiálové skupině 2.1 podle DIN 4108.
Díky následujícím parametrům, jako velká šířka profilů 65 mm (okenní a dveřní rámy, sloupky, dveřní křídla), 74 mm (okenní křídla) a tloušťce pláště 1.7÷2.0 mm byl získán pevný, stabilní profil, který umožňuje výrobu dveří s maximálním rozměrem křídla: šířka 1300 mm při maximální výšce 2200 mm, šířka 1200 mm při maximální výšce 2400 mm.
Systém zasklení umožňuje upevnit výplně od 4 do 51 mm (umožňuje také zasklívání zvenčí), používáme značkové kování a nabízíme širokou paletu řešení prahů. Díky tomu je náš systém velmi moderní a všestranný.

Využití:

 • výkladní skříně zasklené zdvojenými i jednoduchými skleněnými tabulemi
 • okna otevírací a sklápěcí, otevírací, sklápěcí, sklápěcí a posuvná
 • dveře otevírané ven, dovnitř, jedno- a dvoukřídlé, se světlíky
 • výkyvné a posuvné dveře
 • otáčivá okna se svislou a vodorovnou osou otáčení
Hliníkové profily  hliníkové profily  Hliníkové profily  Hliníkové profily
       
Systém Econoline
Hliníkový systém econolineECONOLINE je systém bez tepelné izolace, určený pro výrobu vnitřních přepážek, jak plných, tak vybavených okny a dveřmi. Šířka profilů 51 mm (o 6 mm více než je standardní šířka běžná na trhu) dává velkou volnost projektantům a komfort výrobcům. Systém umožňuje používat okenní komplety s tloušťkou 3 mm až 38 mm. Okenní tabule jsou montovány a utěsněny v drážkách křídel s použitím okenních lišt z hliníkových profilů a těsnění. Systém Econoline je kompatibilní s jinými systémy Aliplast: společné zasklívací lišty, těsnění, rohovníky a kování. V systému Econoline existuje verze dveřních profilů se speciálně profilovanou eurodrážkou na kování, která slouží k montáži upínacích drážkových závěsů. Určitým doplněním je podsystém INNERWALL, který se výborně hodí pro stavební úpravy kanceláří – je to hrubá kostra, do které jsou nastřelovány lakované lišty. Je zde možnost použití vnitřních žaluzií.

 

Využití:

 • dveře a části přepážek jsou určeny pro běžné použití ve veřejných a průmyslových budovách (v kancelářských místnostech)
 • existuje možnost montáže dveří ECONOLINE do přepážek vyrobených z dílců ECONOLINE nebo do jiných stěn libovolné konstrukce, v souladu s technickým projektem objektu
 • možnost výroby posuvných, kyvadlových dveří, spojování stěn v libovolném úhlu a vyztužování již vyrobených nebo namontovaných částí

 
Hliníkové profily  Hliníkové profily  Hliníkové profily Hliníkové profily 

Kontakt

tel: +420 596 317 701
tel: +420 777 246 200
fax: +420 596 317 701
e-mail: info@gvrata.cz
e-mail: obchod@gvrata.cz

SOSNA Group s.r.o.
areál ČSAD a.s.
ul. Bohumínská 1876/2
Karviná - Nové Město
735 06


Zobrazit větší mapu

Proč si vybrat nás ?

 • Tradice
 • Spolehlivost
 • Univerzálnost
 • Regionální firma