Plastová okna

Výrazným vizuálním prvkem, který navíc velkou měrou promlouvá do tepelné pohody domu či bytu, jsou okna. Díky rozmanitosti provedení i tvarů si jistě vyberete, které řešení bude idální právě pro Vaši novostavbu, či rekonstrukci. V naší nabídce jsou jak plastová PVC okna, tak i dřevěná EURO okna.

 

Výztuhu plastových oken tvoří ocelové pozinkované profily o tloušťce min 1,5 mm. Výstuhy jsou uvnitř plastových profilů a dodávají oknu potřebnou tuhost. Někteří výrobci na oceli šetří, používají profily o menší tloušťce, což mívá za následek nevratné změny tvaru okna, a tak ztrátu jeho vlastností i funkčnosti.

 

Dodáváme dvojí tvar profilůplastových oken - tzv. rovné, které mají kolmé a rovné hrany směrem do exteriéru nebo okna se zaoblenými hranami.

 

Podstatným atributem tepelně izolačních vlastností okna je počet komor. Jedná se o oddělené dutiny vzduchu na průřezu okna. U nejkvalitnějších oken se toto číslo v současnoti vyšplhalo k sedmi komorám. Použití takovýchto oken je u nízkoenergetických a pasivních domů. Pro běžnou výztavbu postačí okno s pěti komorami.

 

Standardní barva profilů plastových oken je bílá. V případě, že si zákazník přeje jiné barevné provedení, je možné toho docílit dvěma způsoby. Prvním, méně používaným, je nástřik. Druhý, častěji užívaný způsob spočívá v potažení okna renolitovou fólií. Na výběr je z libovolných barevných odstínů i imitací dřeva. Cena takového okna však vlivem těchto úprav stoupne o přibližně 15% u jednostranného potažení, o 25% u potažení i z vnitřní strany.

 

Plastové okno je dnes dosti složitým prvkem, při jehož výrobě není možné zanedbat žádný detail. Toho jsme si vědomi a klademe proto obzvláště velký důraz na kvalitu výrobků i provedení, což přispívá k dlouhé životnosti našich oken bez nároku na údržbu.

 

Kontakt

tel: +420 596 317 701
tel: +420 777 246 200
fax: +420 596 317 701
e-mail: info@gvrata.cz
e-mail: obchod@gvrata.cz

SOSNA Group s.r.o.
areál ČSAD a.s.
ul. Bohumínská 1876/2
Karviná - Nové Město
735 06


Zobrazit větší mapu

Proč si vybrat nás ?

  • Tradice
  • Spolehlivost
  • Univerzálnost
  • Regionální firma