Venkovní rolety

Je dokázáno, že předokenní rolety významným způsobem chrání Vaši nemovitost. V případě odjezdu na dovolenou jednoduše spustíte rolety a výrazně tím ztížíte přístup do Vašeho obydlí případným nezvaným hostům.Roletový pancíř předokenní rolety je vyroben z kvalitních pevných  materiálů a dostat se přes něj není vůbec jednoduchá záležitost.   Předokenní rolety také spolehlivě ochrání okna před silným větrem, deštěm, sněhem, kroupami či jinými nepříznivými vlivy. Předokenní rolety jsou jistou investicí, která dokáže v budoucnu zamezit mnoha škodám a nečekaným nákladům.  

Pokud bydlíte např. blízko silnice a trápí Vás nadměrná hlučnost, jsou předokenní rolety opět ideálním řešením.Díky prokázané zvukové izolaci budou rolety dále přispívat ke zvýšení komfortu Vašeho bydlení.

 

Na následujícím porovnání ze záběru termokamery vidíte, že ochrana před únikem tepla je značná.

Termokamera - záběr

 

Předokenní rolety do novostaveb

 

Pro předokenní rolety do novostavby nabízíme dvě varianty řešení.

  • Rolovací box může být řešen zaomítací variantou pod omítku nebo v roletovém překladu.
  • Předokenní rolety pro zaomítací box

 

Předokenní rolety v zaomítacím boxu patří mezi velmi praktické řešení pro instalaci do novostaveb. Jak již název napovídá, box rolety je odizolovaný přímo ve zdi nad okenním rámem a není nikterak viditelný. Může být zakryt zateplovacím fasádním systémem či omítkou. Předokenní rolety v této variantě se výborně hodí pro řešení, kde nemáte možnost instalovat přímo na vnější zdivo Vašeho domu.

Rolety

 

Paleta barev
Předokenní rolety jsou nejen funkční, ale také dekorativní prvek příslušného obydlí. Samozřejmostí je široká barevná škála provedení s možností lakování jednotlivých komponent do jakékoli barvy vzorníku RAL či potažení renolitovou fólií v několika variantách imitace dřeva. Díky možnostem barevného lakování a imitaci dřeva se předokenní rolety značky MINIROL mohou stát skvělým dekorativním prvkem Vašeho domu.

 

Efektivní izolace
Díky umístění předokenní rolety v zaomítacím boxu není nikterak přerušen tepelný most mezi interiérem a venkovním prostředím. Tento systém se vyznačuje vynikajícími izolačními vlastnostmi a také zde existuje možnost integrace sítě proti hmyzu přímo do roletového boxu.

 

Možnosti ovládání

Jako ovládací prvek můžeme využít popruh, šňůru, kliku, pružinu či zvolit nejpohodlnější řešení - motorické ovládání s možností využití dálkového ovládání. Motorické ovládání zajišťuje stálý a neměnný pohyb pancíře předokenní rolety, a tím značně prodlužuje životnost celého systému.

 

Předokenní rolety do překladů
V rámci novostavby jsou položeny speciální překlady nad okenní otvor. Např. Heluz nebo Vario. Do těchto překladů jsou později namontovány rolety. Roletový systém MINIROL do překladů tak tvoří kompaktní provedení. Největší přednost překladu značky HELUZ je možnost instalace nosných roletových překladů v první fázi výstavby a až dodatečná montáž rolet samotných, např. z důvodu omezeného rozpočtu v první fázi novostavby. Dále překlad HELUZ nabízí možnost zapuštěné vodící lišty, která vylepší celkový design i stabilitu celého systému.

 

Ovládání této varianty předokenní rolety je možné popruhem, šňůrou, klikou nebo samozřejmě motoricky.

 

V případě, že tato varianta nevyhovuje Vašim požadavkům, tak vybírejte z další varianty - předokenní rolety pro dodatečnou montáž.

 

Předokenní rolety pro dodatečnou montáž

Roletový box předokenní rolety se umísťuje na venkovní zdivo nebo do výklenku okna a je viditelný. Díky moderním lamelám značky MINIROL máte zaručenou minimální velikost krycího boxu, a tak není nijak zvlášť rušen design Vašeho domu. Předokenní rolety ve variantě pro dodatečnou montáž patří mezi velmi praktické řešení pro instalaci, kde není možnost zednických úprav okenního otvoru. V dnešní době, kdy jsou energie drahé, se každý snaží ušetřit. Instalací našich předokenních rolet dosáhnete značné úspory na nákladech na vytápění.

Rolety

Stažená roleta v zimních měsících výrazně zvýší teplotu v místnosti a ochrání Vás před mrazem. V letních měsících navíc ušetříte za náklady na klimatizaci, protože roleta nedovolí tak značné ohřátí Vašeho domu. V místnostech, kde zrovna netrávíte celý den, tak můžete nechat zatažené rolety a snížit celkovou teplotu Vašeho interiéru.

 

 

Předokenní rolety - montáž s oknem

Typické umístění roletového PVC boxu mezi oknem a horní stranou okenního otvoru. Díky tomu není roletový box rolety předsazen před oknem, ale je umístěn směrem do místnosti, odkud je do něj v případě potřeby velice snadný přístup.Při instalaci na místech, odkud je problematický přístup zvenčí, je toto praktické řešení. Další velkou výhodou systému MONO je instalace do míst, kde by nebyla možnost dodatečných zednických úprav, např. na štukových omítkách nebo když nemáte místo nad okenním otvorem.

Rolety

 

Roletový box předokenní rolety je zateplen polystyrenovou vložkou a je opatřen revizním víkem. Tento systém pro předokenní rolety se montuje nad okenní rám shora, před vlastním osazením okenního rámu. Při novostavbě je nutné udělat otvor o 175mm nebo 215mm vyšší, než je plánovaný rozměr okna (v závislosti na rozměru použitého boxu).

 

Ovládání je možné buď popruhem, klikou nebo motoricky. 

Samozřejmostí zůstává určitá integrace sítě proti hmyzu. Ta však není umístěna přímo v roletovém boxu, ale pod ním.

 Kontakt

tel: +420 596 317 701
tel: +420 777 246 200
fax: +420 596 317 701
e-mail: info@gvrata.cz
e-mail: obchod@gvrata.cz

SOSNA Group s.r.o.
areál ČSAD a.s.
ul. Bohumínská 1876/2
Karviná - Nové Město
735 06


Zobrazit větší mapu

Proč si vybrat nás ?

  • Tradice
  • Spolehlivost
  • Univerzálnost
  • Regionální firma